آلودگی را از محل زندگی تان دور کنید

شما خانه تکانی می کنید، جابجایی وسایل می کنید، و همه چیز خوب است. درز دیوارها را پر می کنید، دیوارهای منزل را نقاشی می کنید، فرش جدید می گذارید - یا ممکن است کف خانه را لمینت کنید تا از ایجاد گرد و غبار بکاهید ، وسایل قدیمی را عوض می کنید. خوشبو کننده نصب می کنید و الان همه چیز از نظر شما عالی است؟ ممکن است نباشد

دانشمندان بر این باورند که هر هر چقدر هم تلاش کنیم که آلودگی را از محیط خانه دور کنیم ، امکان پذیر نیست و شاید هم میزان آلاینده ها قابل تشخیص نباشند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که سالانه حدود 4.3 میلیون نفر بر اثر آلودگی هوای منزل فوت می کنند. از پخت و پز روی اجاق گاز با تهویه غیر مناسب محل سکونت تا استفاده کردن کردن بیش از اندازه مواد غذایی شیمیایی باعث ریشه دواندن بیماری های موضعی تا سرطان می شود.

چه مریضی هایی شما از آلودگی هوای داخل خانه می گیرید؟

آیا شما بعد از مدت طولانی در خانه بودن احساس سوزش در بینی، چشم و گلو و یا سردرد و سرگیجه  و احساس خستگی داشتید و با بیرون رفتن از خانه همه این علائم از بین رفتند؟اینها نشانه های کوچکی از ناسالم بودن هوای خانه دارد. 

واکنش ها در برابر آلودگی به عامل هایی همچون سن ، حساسیت و شرایط خارجی بستگی دارد. بر اساس مطالعات اخیر بچه ها، زنان حامله و بزرگسالان روزانه 19 تا 22 ساعت در خانه هستند. بیماران قبلی عروقی و تنفسی ممکن است همین ساعات یا بیشتر را در منزل باشند.

بیماری آسم خیلی حساس به کاناپه شیک می باشد

استفاده از دخانیات در خانه تاثیر بیشتری روی بچه ها نسبت به بزرگسالان دارد. در بچه های با بیماری آسم این تاثیر خیلی بیشتر می شود.

آلاینده های با تاثیر فوری خیلی خطرناک هستند ،اما اغلب آها به آسانی قابل تشخیص و برداشته شدن هستند.

تاثیرات طولانی مدت به بیماری هایی تنفسی مزمن، سرطان ، قلبی عروقی منجرمی شود که وقتی این بیماری ها بروز می کنند ، برای جبران کردن دیر شده است.

چیزی به نام "محیط داخل منزل عادی" وجود ندارد. هر خانه آلودگی های بالقوه متفاوت با ترکیب های پیچیده ای در زمان های خاص دارد. افراد هم واکنش هایشان متفاوت می باشد.


ارسال نظر:


حق کپی رایت محفوظ است@داده افزار پارس جاوید