تاثیر پول بر ذهن : مردان نان آور ، سلامت جسمی و روانی بدتری دارند.

در حالی که در باور جنسیتی بر آن است که مردان باید نان آور اصلی در یک خانواده باشند، یک مطالعه جدید نشان می دهد که آنها ترجیح می دهند که زنان برخی از بار مالی را متقبل شوند؛ یافته های محققان نشان می دهد که مسئولیت نان آوری به احتمال زیاد به خوشبختی روانی و سلامت جسمی مردان ضرر می رساند.

برای زنان، خلاف این قضیه صادق است. مطالعه نشان می دهد که مشارکت مالی بیشتر به احتمال زیاد به بهبود سلامت روانی زنان کمک می کند.

مطالعه همکاری نویسنده کریستین مانش، استادیار جامعه شناسی در دانشگاه کانتیکت، و همکارانش به دلیل ارائه نتایج خود در نشست سالانه 111 امین انجمن جامعه شناسی آمریکا (ASA) در سیاتل، است.

با توجه به اداره آمار نیروی کار، در سال 2009، در حدود 37.7 درصد از زنان متاهل در ایالات متحده بالاتر از شوهران خود درآمد داشتند، در مقایسه با سال 1987 که 23.7 درصد بود.

با وجود افزایش قابل توجهی  تعداد زنان به عنوان نان آور اصلی، باور عمومی جنسیتی هنوز این است که مردان باید نان آور اصلی خانواده باشند، پس با این نتیجه، بسیاری از مردان احساس می کنند باید درامد بیشتر از همسران خود داشته باشند.

اما با توجه به تحقیقات جدید، این احساس و انتظار برای سلامت روان مردان بد است.

 

کمک مالی کمی از شریک زنگی 'پیامدهای منفی برای مردان' دارد

 

محققان یافته های خود را با تجزیه و تحلیل داده ها از زوج های متاهل 18-32 ساله که بخشی از نظر سنجی ملی جوانان طی سالهای 1997-2011  بود، بدست آوردند.

تیم درآمد هر یک از زن و شوهر، و همچنین اطلاعات مربوط به سلامت روانی و جسمانی هر زوج را در طول زمان - به عنوان نمرات در پرسشنامه سلامت ثبت کردند.

به طور کلی، محققان تشخیص دادند که  در میان شوهرانی که مسئولیت مالی بیشتر از همسران خود قبول کرده اند  ، سلامت روانی خوب کاهش پیدا کرده است.

یافته های تیم نشان می دهد که سلامت روانی و جسمانی مردان در سال هایی که آنها نان آور اصلی خانواده بوده اند، بدتر بوده است.

در طی این مدت، نمرات حال روانی و سلامت جسمی مردان 5 درصد بود که  3.5 درصد در مقایسه با مردانی همسرانشان شریک مالی آنها بود ، کمتر بود.

با این حال،  سلامت روانی زنانی که کمک های مالی بیشتر به خانواده دارند بهبود یافته  است. هیچ ارتباطی بین درآمد زنان و سلامت جسمی آنها نیز پیدا نشد.

 


ارسال نظر:


حق کپی رایت محفوظ است@داده افزار پارس جاوید