افراد مبتلا به اختلالات عصبی دوبرابر بقیه احتمال مبتلا به توکسوپلاسموز هستند

بر اساس مجله روانپزشکی بالینی، اختلالاتی که منجر به از کوره در رفتن افراد می کند ، اصولا با توکسوپلاسموز در ارتباط هستند، انگلی که در مدفوع گربه هست،.

اختلالات متناوب خشم (LED) به معنی "مشکل پرخاشگری کلامی یا فیزیکی که نامتناسب با موقعیت بروز می کند و دست خود شخص نیست" می باشد.

حدود 16 میلیون آمریکایی مبتلا به این بیماری هستند که دو برابر اختلال دو قطبی و اسکیزوفرنی می باشد.

توکسوپلاسموز یک عفونت رایج و به طور کلی بی ضرر انگلی است که از طریق مدفوع گربه آلوده، آب آلوده و یا گوشت نپخته فرد مبتلا می شود. این بیماری حدود 30 درصد افراد را درگیر می کند که معمولا نهفته است.

تحقیقات نشان داده است که انگل در بافت مغز پیدا شده است، و می توان آن را به بعضی اختلالات روانی، از جمله اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و خودکشی مرتبط دانست.

محققان دانشگاه شیکاگو، به سرپرسی دکتر امیل کوکارو، به دنبال پیدا کردن راه های موثر تشخیص و درمان IED و پرخاشگری ناگهانی هستند.

22 درصد از مبتلایان به IED ، تست انگل آنها مثبت بوده است

در مطالعه حاضر، محققان 358 آمریکایی بالغ را برای IED ، اختلال شخصیت، افسردگی و سایر اختلالات روانی مورد بررسی قرار داده اند و به صفاتی مانند خشم، پرخاشگری و تکانشگری نمره داده اند. آنها همچنین برای مشاهده توکسوپلاسموز آزمایش خون داده اند.

آنها سپس شرکت کنندگان را به سه گروه طبقه بندی کرده اند: حدود یک سوم IED  دارند، یک سوم افراد سالم بدون سابقه روانی بودند، و یک سوم تشخیص برای یک اختلال روانی داشته اند که IED نبود.

هدف از این گروه آخر برای برجسته کردن IED از دیگر عوامل روانی برای تیم بود.

نتایج نشان داد که 22 درصد از کسانی که مبتلا به IED هستند، به توکسوپلاسموز هم آلوده هستند . این نسبت در مقایسه با 9 درصد از گروه افراد سالم و 16 درصد از گروه اختلال روانی می باشد.


ارسال نظر:


حق کپی رایت محفوظ است@داده افزار پارس جاوید