خطر ابتلا به سرطان با زیاد شدن ویتامین D کاهش پیدا می کند

محققان پیشنهاد می کنند که بهتر کردن میزان ویتامین D ، می تواند به ابزاری برای جلوگیری از سرطان تبدیل شود. آنها بعد از اینکه مقدار ویتامین D را کاهش دادند و دیدند که پیشرفت سرطان بیشتر شده است، به این نتیجه رسیدند.

در مجله پلاس وان ، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سان دیگو کالیفرنیا گزارش داده اند که چگونه ارتباط بین ویتامین D خون و سرطان ، میزان نیاز ویتامین D خون را برای کاهش سرطان معین می کند.

این مطالعه همه سرطان های تهاجمی به سرطان پوست را شامل می شود.

یکی از نویسندگان استاد کمکی دانشکده UCSD گروه پزشکی بهداشت عمومی و پزشک خانواده ، مطالعه آنها برای اولین بار مبتنی بر اعدا و ارقام می باشد.او می گوید:

" ما  مقدار کافی ویتامین D برای جلوگیری از همه سرطان های مهاجم  را اندازه گرفته ایم  ، کاری که پیش از انتشار این مقاله انجام نشده بود."


ویتامین D،  که توسط بدن از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید تولید می شود، به بدن کمک می کند تا سطح کلسیم و فسفات را کنترل کند. این نتیجه پروفسور گارلند و برادر مرحومش فرانک که برای اولین بار میزان پایین ویتامین D با سرطان در 1980s را به هم مرتبط کرد . آنها پی بردند ، کسانی که در عرضهای جغرافیایی بالاتر زندگی می کردند و در نتیجه دسترسی کمتر به نور خورشید دارند از سطوح پایین تر ویتامین D و احتمال ابتلا به سرطان روده برخوردار بوده اند.

از آن زمان، مطالعات بیشتر برادران گارلند و دیگران ، ارتباط بین کمبود ویتامین D و سرطان های دیگر، از جمله سرطانهای سینه، ریه و مثانه پیدا شده است.

بحث های زیاد در مورد سطح توصیه شده از ویتامین D

تنها راه دقیق برای اندازه گیری ویتامین D در بدن ،اندازه گیری سطح 25 هیدروکسی ویتامین D در خون است. کلیه 25 هیدروکسی ویتامین D را به شکل فعال تبدیل می کند تا به کنترل میزان کلسیم و فسفات کمک کند.

بحث های زیادی در سال های اخیر در مورد میزان سطح ویتامین D خون وجود داشته است. در سال 2010، موسسه پزشکی (IOM) 20 نانوگرم / میلی لیتر برای سلامت استخوان، معادل 600 واحد ویتامین D در هر روز برای اکثر افراد بزرگسال سالم (19-70 سال) را توصیه کرده است.

از آن زمان، گروه های دیگر استدلال کرده اند که سطح هدف باید، در 50 نانوگرم / میلی لیتر یا بیشتر باشد.

در مطالعه جدید، پروفسور گارلند و همکارانش خواستند به سطح ویتامین D خون که به طور موثر خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد، برسند.

آنها رویکردی را که به طور معمول مورد استفاده قرار نمی گرفت در پیش گرفتند.آنها نتایج حاصل از دو نوع مختلف از مطالعه استفاده کردند. یک آزمایش بالینی 1169 زن و از سوی دیگر یک مطالعه آینده نگر از 1135 زن: برای برخی از تجزیه و تحلیل خود، آنها دو مجموعه از داده ها جدا نگه داشتند و آنها را مقایسه کردند، و در بخش دیگر، آنها ترکیبی از داده ها برای ایجاد یک نمونه بزرگتر استفاده کردند.

سطح ویتامین D از 40 نانوگرم / میلی لیتر یا بالاتر به خطر ابتلا به سرطان 67 درصد کمتر ، گره خورده است.

سطح خونی متوسط 25 هیدروکسی ویتامین D در شرکت کنندگان در کارآزمایی بالینی 30 نانوگرم / میلی لیتر، و در شرکت کنندگان در مطالعه آینده نگر، آن 48 نانوگرم /میلی لیتر بود.

محققان دریافتند که میزان بروز سرطان در گروه مطالعه بالینی (که تا به حال در سطح D متوسط پایین تر ویتامین) بالاتر از گروه مطالعه آینده نگر بود. آمار و ارقام به ترتیب 1020 مورد در هر 100،000 نفر در سال و 722 در هر 100،000 نفر در سال بود.


ارسال نظر:


حق کپی رایت محفوظ است@داده افزار پارس جاوید