چرا در فصل های سرد سال به خانم ها توصیه می شود از غلظت آرایش خود بکاهند؟

آرایش کردن معمولا تغییرهای ویژه ای در حالت چشم و در کل صورت افراد ایجاد می کند. شاید خیلی از شما تا به حال در مورد اینکه آرایش کردن هم ممکن است تابستانی و زمستانی داشته باشد، مطلبی نشنیده باشید و برایتان جالب باشد که بدانید رمز حفظ و ارتقای زیبایی ظاهری در زمستان این است که از کمترین مواد آرایشی استفاده و در بعضی از قسمت های چهره ، حسی از زمستان را به آرایش خود اضافه کنید. اگر بدانید چطور باید درست آرایش کنید، این کار باعث زیباتر شدن چهره شما می شود اما بر عکس ، رعایت نکردن نکاتی ساده می تواند از زیبایی طبیعی چهره شما بکاهد. نکته هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، موارد است که هر خانمی باید بداند و حین آرایش در فصل سرد، آنها را رعایت کند.

 1. هنگام خرید کردن کرم پودر، بهتر است رنگ آن روی خط چانه امتحان شود . به دلیل تابش آفتاب و بروز جوش ، رنگ پوست صورت با رنگ پوست بدن متفاوت است. اگر رنگ کرم پودر با توجه به رنگ گونه انتخاب نشود، استفاده از آن ممکن است ظاهری غیر طبیعی ایجاد کند، بنابراین هنگام انتخاب رنگ کرم پودر 3 رنگ مختلف را روی خط چانه امتحان کنید. آنها را روی پوست پخش کنید و هر کدام بهتر محو شد، آن را انتخاب کنید.
 2. کرم پودر باید به طور درست و از مرکز صورت به اطراف پخش شود. اگر کرم پودر ابتدا روی خط چانه یا خط رویش مو استفاده شود، به صورت ظاهری نامطلوب می دهد، انگار که از ماسک استفاده شده است. کرم پودر باید از وسط صورت به اطراف پخش و در لبه های صورت محو شود تا ظاهر ، طبیعی تر به نظر می رسد.
 3. از آنجا که در فصل سرما پوست خشک می شود، بهتر است از کرم هایی با میزان مرطوب کنندگی بیشتر استفاده کنید تا بتوانید پوسته پوسته شدن ناخوشایند پوست ناشی از سرما را بپوشانید.
 4. بهتر است از کرم پودرهایی که پوشانندگی بیشتری دارند، استفاده کنید تا هر نوع قرمزی و لکه روی پوست را که در این فصل سرد ایجاد شده، بپوشانید.
 5. استفاده از اسپری مرطوب کننده صورت باعث تثبیت آرایش صورت می شود و پوست را در تمام طول روز شاداب نگه می دارد.
 6. برای آرایش گونه هایتان در فصل سرما، از رژ گونه ای استفاده کنید که رنگش از آنچه که معمولا به کار می برید، تیره تر باشد. یکی از بهترین رنگ ها شاه توتی است. رژگونه را فقط روی استخوان گونه پخش و به آرامی با اسفنجتان روی پوست ترکیب کنید تا هر خط مشخصی را محو کند. در فصل پاییز و زمستان استفاده از کرم و رژگونه بهتر از پودر است. با بالا رفتن سن  و سال ،پوست، رگ های خونی خود را از دست می دهد و رنگ پوست رو به زردی می زند، با استفاده از رژگونه می توان ظاهر جذاب تری داشت.
 7. چشم هایتان را با تلفیق درستی از سایه چشم های تیره و روشن آرایش کنید. با این ترفند پف پلک کم می شود و ظاهر آن جوان تر به نظر می رسد. باید از سایه مات رنگ روشن برای پلک بالا استفاده کرد و برای حد فاصل خط پلک تا ابرو از سایه ای به رنگ خاکستری متمایل به قهوه ای کمک گرفت. زیر ابرو را کمی رنگ روشن کار کنید تا خط ابرو به چشم بیاید و در نهایت از سایه رنگ تیره به عنوان خط چشم و در کناره های چشم استفاده کنید.
 8. پوست لب ها در هوای سرد به مراقبت بیشتری نیاز دارد . ابتدا لب خود را با کرم آرایشی زیر ساخت بپوشانید و بعد از استفاده از رژ لب از یک برق لب چرب و روشن تر روی لبتان استفاده کنید. از مرکز دهانتان به سمت بیرون. قبل از زدن رژ ، لب هایتان را با کمی کرم مرطوب کننده و نرم کننده مرطوب کنید تا پوسته، ترک و خشکی های ناخوشایند ناشی از سرما را از بین ببرد.
 9. اگر قرار است به میهمانی بروید، چند ساعت قبل آرایش کنید و اجازه دهید مواد آرایشی به خوبی روی پوست بخوابد. پس از استفاده کرم پودر از کانسیلر روی نواحی مختلف صورت (پیشانی ، دور چشم ها، چانه و خط چانه ) استفاده کنید تا به اعضای صورت حجم دهید. می توانید با اسفنج ، پودر درخشان کننده نیز روی صورت پخش کنید. 2 دقیقه یا بیشتر مکث و سپس آرایشتان را تکمیل کنید.
 10. با استفاده از سایه چشم های کرمی مشکی، سایه دودی های زیبا خلق کنید. معمولا نقره ای مرواریدی برای هر رنگ پوستی مناسب است. دقت کنید اگر سایه ها تیره تر از حد لازم باشند، چهره را مصنوعی و نازیبا می کنند. از دیگر رنگ های سایه که می توانید بر حسب علاقه یا رنگ لباستان به کار ببرید، رنگ های صورتی سرد و آبی یخی و بنفش کمرنگ است که هر کدام به یک اندازه جالب و زیباست . با یک فرچه آرایشی باید سایه را روی کل پلک پخش سپس با استفاده از فرچه یا برس مودار آن را به سمت خط ابرو محو کرد.
 11. با استفاده از فرچه های بادبزنی درخشندگی و حجیم سازی طبیعی صورت را به دنبال آرایش تکمیل کنید . فرم موهای این برس به گونه ای است که مواد آرایشی را به گونه ای مطلوب در نواحی زیادی پخش می کند و باعث می شود ظاهر پوست طبیعی تر به نظر برسد.
 12. تیرگی های صورتتان را با استفاده از سایه یا کرم های اصلاح کننده های قرمز و سبز بپوشانید. فقط استفاده از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی های صورت کافی نیست. با استفاده از اصلاح کننده سبز، قرمزی های صورتتان را خنثی کنید و با استفاده از اصلاح کننده نارنجی نقاط کبود و سایر تیرگی های صورتتان را از بین ببرید. پس از کار با اصلاح کننده، طبق روال معمول آرایش روزانه ، از کرم پودر، کانسیلر و ... استفاده کنید.
 13. فراموش نکنید اول باید کرم مرطوب کننده بعد کرم پودر و در نهایت کانسیلر استفاده کنید.در صورتی که اول کرم پودر را روی صورت پخش کنید نیاز به استفاده زیاد از کانسیلر نیست زیرا کرم پودر به عنوان لایه زیرین آرایش محسوب می شود و به حد کافی پوست را پوشش می دهد.
 14. برای محو کردن جوش صورت ، مراحل مربوط به استفاده از کرم پودر، کانسیلر و پودر تثبیت کننده را انجام دهید سپس با استفاده از یک برس کوچک هر جایی از صورت که جوش زده ، با کرم پودر بپوشانید و سپس کرم پودر را پخش کنید. 2 بار این عمل را انجام دهید، همین روند را با پودر تثبیت کننده تکرار کنید. به این ترتیب جوش برای کل روز از صورت محو می شود.
 15. اگر ابروهای کم پشتی دارید با مراجعه به پزشک از داروهای پر پشت کننده استفاده کنید. اگر ذاتا نازک و کم پشتی دارید، می توانید از مداد یا سایه ابرو یا هاشور موقت برای زیباتر کردن ابروها کمک بگیرید.
 16. استفاده از پودر های مات کننده برای پوست های چرب لازم است، اما هرگز زیاده روی نکنید زیرا حالت ماسیده در صورت می دهد. براق بودن ناحیه پیشانی و بینی در پوست های چرب با استفاده از پودرهای مات کننده از بین می رود.
 17. تا جای ممکن با انگشت آرایش نکنید. استفاده از اسفنج باعث پخش یکنواخت کرم پودر در سراسر صورت می شود. باید کرم پودر را با حرکات دایره ای توسط اسفنج به طور یکنواخت در کل صورت پخش کرد.

منبع choiceweekly


ارسال نظر:


حق کپی رایت محفوظ است@داده افزار پارس جاوید