شکلات ممکن است عملکرد شناختی را بالا ببرد.

اگر شما از کسانی هستید که به خاطر خوردن شکلات زیاد همیشه سرزنش می شوید، نگران نباشید . به پیشنهاد مطالعات جدید ممکن است خوردن حداقل یک شکلات در هفته عملکرد شناختی ذهن افزایش یابد.

دکتر جورج کرایتون ، از اعضای مرکز تحقیقات فیزیولوژی تغذیه دانشگان استرالیای جنوبی ، و همکارانش یافته های خود را در مجله اشتها (Appetite) انتشار دادند.

از آنجایی که شکلات هنوز به عنوان خوردنی بیش از اندازه شناخته می شود، مطالعات ،درباره فایده های بالقوه سلامتی با خوردن مصرف عادتی ،  زیاد نوشته اند.

خوردن شکلات بنا به اطلاعات سامانه Medical Nows Today در زمان بارداری ممکن است به رشد و پیشرفت جنینی در زمان حاملگی کمک کند. همچنین ممکن است خوردن روزانه شکلات خطر حمله قلبی را کاهش دهد.

اما حالا آیا مصرف شکلات ممکن است عملکرد شناخت ذهنی را تحت تاثیر قرار دهد؟ این همان چیزی است که دکتر کرایتون و همکارانش می خواهند تشخیص دهند، قابل یادآوری باشد که اطلاعات در این زمینه خیلی کم است.

دکتر کرایتون می گوید: " اطلاعات کمی درباره ارتباط بین شکلات و عملکرد شناختی و ادراکی و یا سلامت مغز وجود دارد. بیشتر مطالعات تا امروز روی تاثیرات شدید مصرف شکلات و کاکائو زوم کرده است. ما می خواهیم که مصرف عادی را با کارایی ادراکی بررسی کنیم."


ارسال نظر:


حق کپی رایت محفوظ است@داده افزار پارس جاوید