بررسی درستی و نادرستی ۹باور تلگرامی رایج درباره ۳ موضوع طبی :خون،سرطان و کیست پستان

۱ - زنجیل قوی تر از شیمی درمانی است و مصرف آن در کنار زردچوبه وفلفل٬تومورها را کوچک میکند.

این موضوع صحت ندارد و گیاهان دارویی نمی توانند سرطان را درمان کنند.البته بعضی از داروهای شیمی درمانی منابع گیاهی دارند .دراین موارد٬گیاهان دارویی در غلظت های خیلی بالا با کمک تکنولوژی خالص می شوند و به صورت دارو در می آیند.بنابراین مصرف عادی آنها نمیتواند سرطان را درمان کند.درواقع٬اگر بیمار خود را با این باور اشتباه سرگرم کند٬وقت لازم برای شیمی درمانی را از دست می دهد و بیماری اش پیشرفت میکند.

 

۲-مسواک نزدن خطر ابتلا به سرطان مری را به شدت افزایش می دهد.

این مساله حقیقت دارد !مواد غذایی مانده از شب قبل یا غذاهایی که بیرون از یخچال مانده اند٬حاوی نیترات و نیتریت هستند.ثابت شده این موادبه طور مستقیم در ایجاد سرطان مری و معده نقش دارند . باقی ماندن مواد غذایی لابلای دندان ها و مسواک نزدن قبل از خواب نیز باعث می شود ارگانیسم های بی هوازی در فضا بسته دهان ٬نیترات و نیتریت تولید کنند.به طور حتم بخش زیادی از این مواد جذب بدن می شود و خطر سرطان را بالا می برند .بنابراین این مسواک زدن می تواند در دور کردن میکروب ها و جلوگیری از تولید نیترات و نیتریت ٬سرطان مری ومعده و حتی مشکلات کرونری ٬اندوکاردیت های باکتریال و عفونت ها موثر باشد .

 

۳-مصرف رازیانه برا افرادی که کیست پستان دارند٬مضر است .

بعضی از داروهای گیاهی حاوی میزان بالایی از هورمونهای زنانه هستند و استفاده از آنها ممکن است با خطراتی همراه باشد . اثر هورمونی داروی رازیانه نیز ثابت شده است .بنابراین در تمام مواردی که مصرف هورمون های زنانه ممنوع است ٬ استفاده از رازیانه نیز ممنوعیت دارد.

 

۴- سرطان ناشی از کمبود ویتامین B۱۷ است ٬نه چیز دیگر ! تنها با خوردن ۱۵ تا ۲۰ هسته زردالو یا بادام تلخ می توانید این بیماری را از خود دور کنید .

این موضوع حقیقت ندارد البته داشتن رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات تازه و ارگانیک ٬محصولات حاوی غلات٬گندم و ... به طور حتم در طولانی مدت و میان مدت نقش مهمی در پیشگیری از انواع سرطان ایفا می کند اما سرطان تنها با خوردن هسته زردالو ٬ویتامین B۱۷ و ... درمان نمی شود . این بیماری هم در شروع و هم در مرحله دست اندازی یک روند پیچیده سلولی دارد.در واقع ٬سرطان یک فرآیند ژنتیک و یک سیستم هوش مصنوعی است . سلول های سرطانی نوعی هوش طبیعی دارند و خود را با شرایط و محیط های جدید بافتی وفقذمی دهند و مقاومت دارویی ایجاد می کنند .بنابراین تنهاکمبود ویتامین B۱۷ نمی تواند در بروز سرطان نقش داشته باشد و فرایند های متعددی باعث شروع و تداوم سرطان می شوند. به همین دلیل است که پزشکان شیمی درمانی را به صورت چند دارویی انجام می دهند ٬برای اینکه بتوانند چند مسیر را همزمان کنترل کنند.

 

۵-مصرف سویا و شیرسویا باعث افزایش خطر سرطان و کیست پستان می شود .

سویا جزوداروهای حاوی هورمون زنانه است اما مصرف آن در حد معمول برای افراد بدون سابقه سرطان پستان خطری ندارد.بیمارانی که به سرطان پستان مبتلا ودرمان شده اندیا احتمال سرطان پستان در آنها بالاست ودر حال مصرف داروی تاموکسیفن هستند٬نباید سویا مصرف کنند.

 

۶- بیشتر خانم های ایرانی دچار کمبود آهن هستند که علت آن نوشیدن چای است.

طبق امار جهانی٬ ۶۰ تا ۷۰ درصد از خانم ها در سنین باروری مستعد یا دچار فقر آهن هستند.بنابراین علت کم خونی خانم های ایرانی ربطی به نوشیدن چای ندارد.چای بیشتر از جذب آهن موجود در غلات جلوگیری میکند و کمتر بر آهن ارگانیک موجود در گوشت تاثیر نی گذارد. به هر حال مصرف چای بعد از غذا توصیه نمیشود .بعضی ها معتقدندفقر آهن برلی تمام خانم ها مساله ای طبیعی و بیولوژیک است زیرا فعالیت های خانم ها در تمام صحنه های اجتماع و امور اداری و مدیریتی افزایش یافته و خیلی از آنها روزانه در رفت وآمدهای طولانی مدت شهری هستند.بنابراین مقدار آهنی که به طور سنتی در بدن خانم ها یافت میشد دیگر برای آنها تکافونمیکند.پس نوشیدن چای را نمی توان علت اصلی کم خونی در خانم ها ذکر کرد .اتفاقا خانم ها کمتر از آقایان عادت به نوشیدن چای بعد از غذا دارند.چای تنها یک علت کوچک در بروز کم خونی است.مسایل بیولوژیک ٬تولد فرزندان ٬عادت های ماهانه و... همگی میتوانند در فقر آهن نقش داشته باشند .

 

۷- نوشیدن آب یخ باعث ایجاد سرطان می شود و کبد را از کار می اندازد ٬به خصوص اگر وسط غذا باشد .

آب یخ مرکز تشنگی را سریع تر خاموش میکند و احساس مطبوع تری از رفع تشنگی به فرد  میدهد اما نوشیدن ابی که دمای آن با بدن تقریبا ۲۰ تا۳۰ درجه اختلاف دارد به دستگاه گوارش آسیب می رساند و هرگز توصیه نمیشود .دمای آب بهتر است با دمای اتاق یکسان باشد و خیلی خنک یا خیلی گرم نباشد .در طب سنتی ایران و طب سنتی هند نیز اعتقاد براین است که نوشیدن اب سرد باعث سفت شدن و چرب شدن کبد میشود .البته در این موارد هنوز نیاز به تحقیق وجود دارد . لازم به ذکر است نوشیدن آب خنک به طور مستقیم باعث بروز سرطان نمیشود .

 

8- پوشیدن لباس زیر تنگ و فنردار، خطر سرطان پستان را افزایش می دهد

در تحقیقات مختلف ، ارتباطی بین سرطان پستان و نوع لباس پیدا نشده اما بهتر است از لباس های تنگ و فنردار به طور دائم استفاده نشود زیرا به قسمت خاصی از نسج پستان فشار وارد می کنند. اگر این فشار دائمی باشد ممکن است موجب التهاب یا تورم در آن ناحیه شود.

 

9- مصرف چای، قهوه ، نوشابه کولا، شکلات و مواد حاوی کافئین خطر بروز کیست پستان را افزایش می دهد.

بله ، خانم هایی که پستان فیبروکیستیک دارند و معمولا از دردهای پستان قبل از عادت ماهیانه شاکی هستند با مصرف کافئین دچار افزایش درد و حساسیت پستان می شوند.بنابراین یکی از توصیه ها برای کاهش درد در این بانوان کاهش مصرف کافئین است اما این ماده در ایجاد کیست پستان نقشی ندارد. همچنین باعث سرطان پستان نمی شود.

 

 

 


ارسال نظر:


حق کپی رایت محفوظ است@داده افزار پارس جاوید